Přeskočit na obsah
 • 3
  Běžné třídy
 • 1
  Speciální třída
 • 8
  Pedagogů
 • 1
  Asistent pedagoga
 • 1
  Školní asistent

Vítejte v mateřské škole Gurťjevova 9

Mateřská škola Gurťjevova 9 je vilového typu, což zabezpečuje rodinné prostředí. Disponuje rozlehlou zahradou s herními prvky a vzrostlými stromy. Umožňuje tak dětem maximální výchovně vzdělávací aktivity v průběhu dne. Naše zahrada je vybavená herními prvky, které jsou využívány k pohybovým aktivitám dětí, dvěmi krytými pískovištěmi a vrbovou chýší. V budově jsou tři třídy běžné a jedna třída speciální.

V budově se nachází sklepní prostory a dvě nadzemní podlaží. Hlavním vchodem se dostaneme do sklepních prostor, kde se nachází kuchyně s přilehlými prostory. V prvním nadzemním patře naleznete speciální třídu pro děti s kombinovanými vadami „Koníci“ a malé oddělení pro nejmladší děti od 2,5 let s názvem „Rybičky“. V chodbě se nachází šatnové bloky pro děti z 2. NP a místnost administrativní pracovnice. V druhém nadzemním patře můžeme nalézt třídu „Chobotnice“ a předškolní třídu „Rejnoci“.

Zajišťujeme výuku plavání, zájmové aktivity („Malý kuchtík“, „Krok za krokem do školy“, „Šikovný kutil“), výlety za poznáním okolí Ostravy (celodenní výlet do ZOO, návštěva dopravního hřiště, lesní škola Bělský les atd…), divadelní představení i dílny a společné akce s rodiči našich dětí i dětí a rodičů z MŠ Volgogradská 4, jejiž jsme součástí.

stravovani

Stravování

V suterénu MŠ se nachází školní jídelna, která zabezpečuje pestrou stravu, každodenní přísun ovoce, zeleniny a celodenní pitný režim dětem i zaměstnancům MŠ. Na stravu, která je pro Vaše děti připravena, se můžete podívat každý týden v aktuálním jídelníčku.

Aktuality

Níže si přečtěte o všech plánovaných akcích, nejbližších projektech a všem, co se zrovna v naší mateřské škole děje. Naleznete zde také nejrůznější rady, tipy a inspirace týkající se nejen rodičů, ale i dětí z jednotlivých tříd.